Чорногорія

9295880_w640_h640_cher-1280x800.jpg

Чорногорія відноситься до числа самих чистих у світі. Тут практично не залишилося промислових підприємств після розвалу Югославії, а єдиний завод з виробництва алюмінію, схоже, доживає свої останні дні. Земля і повітря тут не забруднені великою кількістю шкідливих вихлопів і відходів. Її навіть називають «екологічним заповідником Європи».

Чорногорці дуже горді і незалежні – але при цьому дивно миролюбні і терпимі до всіх проявів інших культур. Вони товариські й гостинні, але зовсім не лізуть у справи інших людей і народів.

Географія

Невелика країна Чорногорія, по площі займає 155-е місце в світі, – це всього 13 812 км2.

Країна знаходиться в західній частині Балканського півострова, на Адріатичному узбережжі. Вона межує з Хорватією, Боснією і Герцеговиною, Сербією та Албанією. Столиця Чорногорії – Подгоріца. Берегова лінія має протяжність майже 300 кілометрів! Державна мова – чорногорський.

Дивно, але на такій невеликій території можна знайти практично будь-які природні ландшафти, за винятком, хіба що, льодовиків і пустель. Тут є високі гори – як порослі лісом, так і скласти, каньйони, великі долини, луки, річки, озера.

Клімат

Клімат в Чорногорії дуже сильно варіюється через сильний перепаду висот. У той час як біля узбережжя клімат досить теплий: влітку середня температура становить +35, а взимку тримається до нуля, хоча іноді ночами може опускатися і до -4.

Тоді як в гірських районах взимку зазвичай до -20, а влітку навіть опівдні не хочеться міняти штани на шорти. Що ж стосується населених пунктів в горах на самій півночі Чорногорії, то там і до середини липня може лежати сніг. Варто зазначити, що в силу своєї географії в Чорногорії дмуть воістину сильні вітри: як на узберіжжя, так і на півночі.

Вітри дмуть такої сили, що деякі дерева так і виростають під нахилом, а не міцно закріплені рекламні щити ламаються або падають. Вода в морі влітку прогрівається до +23 +25 ° C, а в Которскій затоці до +28 ° C! Пляжний сезон тут триває з травня по вересень.